Obsah fóra Křesťanské Společenství Brandýs nad Labem Křesťanské Společenství Brandýs nad Labem
Vítejte u nás.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Vánoce 2006

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Křesťanské Společenství Brandýs nad Labem -> Články
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jiří Šitner
expert fóra
expert fóra


Založen: 15. 12. 2005
Příspěvky: 103
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: so listopad 04, 2006 1:18 pm    Předmět: Vánoce 2006 Odpovědět s citátem

Po roce Vánoce, Vánoce přicházejí... Ale jaké budou?

Tak jsme opět o rok starší, Vánoce jsou za dveřmi a zanedlouho budeme vstupovat do Nového roku. Přiznávám, že každý rok moje rodina ubírá z náročnosti Vánoc jako takových, dárky nakupujeme průběžně už od léta a to podle toho, co trh momentálně nabízí, co je pěkné a praktické. Jsem daleko od toho dávat dárky nesmyslné a nepraktické jenom proto, že jsou drahé, abych ukázal jak drahý je mi můj blízký. Jak je to falešné a pokrytecké ukázat někomu ze svých blízkých, že ho mám rád pouze o Vánocích. Ale mnohdy to tak je, na Štědrý den lidé v pohodě a klidu sváteční nálady usednou u prostřeného stolu a druhý den se pohádají kvůli tomu, na který z televizních programů se budou dívat. On prosazuje Vánoční fotbalový turnaj a ona pohádku, kterou už "viděla minimálně desetkrát". A co teprve, ke kterým rodičům letos pojedou. Toť otázka. A to už vůbec nemluvím o tom, co ženy musí všechno stihnout už minimálně od začátku prosince. Upéct cukroví, uklidit kompletně celý dům, umýt skleničky v sekretáři a ty od manželovy maminky pro jistotu dvakrát, nakoupit dárky pro všechny členy rodiny, vyzdobit dům a okno blikajícími světélky a různými dalšími věcmi, které je možné "levně" nakoupit na trhu. A v neposlední řadě, když dojde k dohadům o tom, kdo před rokem ustrojil stromeček, se pustí sama i do této činnosti, aby udržela klid v rodině. Co peníze na dárky? Že se nedostávají? Nevadí, přece si na ně mohou vzít půjčku. Připomíná vám to něco? Myslíte, že toto je ta pravá „idylka“ Vánoc?
V těchto dnech už začíná být všude slyšet, že Vánoce jsou svátky klidu, míru a pokoje. A co ostatní "všední" dny? Myslíte, že v oněch všedních dnech je povoleno vše, co s klidem, mírem a pokojem nemá nic společného? Nebo to může být úplně jinak? Ale o tom někdy jindy.
Co, nebo čím doopravdy Vánoce jsou? Celý křesťanský svět si bude v těchto dnech připomínat narození Ježíše Krista. A tak by to mělo zůstat. Upřímně říkám, že na tom nikdo nic nezmění a myslím, že bychom se neměli snažit na tom něco změnit. Zcela určitě bychom na tuto skutečnost neměli zapomínat. Co mohu doporučit? V malé chvilce ztišení před štědrovečerní večeří můžete vzpomenout, co se kdysi před 2000 lety vlastně stalo. Jak a kam se Ježíš narodil. Já říkám, že se nenarodil do slávy, ale do slámy. Přišel tiše a pokojně s jediným cílem, zachránit tento svět. Narodil se ve chlévě v městě Betlémě a doopravdy do slámy, protože se pro něho nic lepšího nenašlo. Jak je to absurdní, když pomyslím na to, co se o Vánocích slaví, jak se slaví a v jakém prostředí se slaví. Tím nechci naznačit, že bychom měli slavit ve chlévě, žádné dárky si nedávat a tento den nebo dny považovat za naprosto všední, ale nechte alespoň na malou chvilku na sebe dýchnout tu atmosféru, která byla při narození Krista. Není snad On tím největším darem, kterého jsme mohli od Boha dostat? Proto i malý dárek darovaný s láskou a upřímným srdcem může udělat velkou radost. Uvidíte, že Vánoce mohou mít i jiné kouzlo, než to, které jim mnohdy připisujeme.
Dovolte, aby Bůh vstoupil do vašich domovů a dovolte, aby On mohl ty letošní Vánoce uspořádat podle sebe. Dovolte mu i to, aby mohl vstoupit do vašich životů a uspořádat je podle sebe a uvidíte, že Vánoce se svojí atmosférou můžete prožívat kdykoliv během roku a každý den mít úctu jeden vůči druhému. Co dodat? Snad jen: Šťastné a veselé!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Křesťanské Společenství Brandýs nad Labem -> Články Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group