Obsah fóra Křesťanské Společenství Brandýs nad Labem Křesťanské Společenství Brandýs nad Labem
Vítejte u nás.
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 NastaveníNastavení   Přihlásit, pro kontrolu soukromých zprávPřihlásit, pro kontrolu soukromých zpráv   PřihlášeníPřihlášení 

Zpáva z výjezdu 12/2006-(Jirka) K problému Kolji Repljuka

 
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Křesťanské Společenství Brandýs nad Labem -> Ukrajina
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jiří Šitner
expert fóra
expert fóra


Založen: 15. 12. 2005
Příspěvky: 103
Bydliště: Brandýs nad Labem

PříspěvekZaslal: so leden 06, 2007 6:45 pm    Předmět: Zpáva z výjezdu 12/2006-(Jirka) K problému Kolji Repljuka Odpovědět s citátem

Milí bratři a sestry a všichni čtenáři,

obracím se na Vás s prosbou o finanční pomoc. Neprosím pro sebe, ale pro pastora Kolju Repljuka, který bydlí v Černotisovu na Ukrajině. Zde má nelehkou, ale nádhernou práci v cikánském táboře na okraji výše zmíněné obce. V prosinci loňského roku jsem ho navštívil s Pavlem Faulem a několik dnů jsem pobyl v této oblasti, dvakrát jsem byl v cikánském sboru a byl jsem velice povzbuzen z toho, co jsem na vlastní oči viděl. Na jednu stranu jsem viděl velkou bídu těchto lidí, kteří se nacházejí až někde ne na okraji, ale „za okrajem“ společnosti. Místní obyvatelé jimi opovrhují a vláda a úřady se už vůbec nestarají o to, jak tito lidé žijí. Nikoho nezajímá ani to, zda přežijí nebo ne. Stát nevyplácí důchody, protože většině z nich chybí tzv. „bumážka“ z posledního zaměstnání a tak lidé, kteří do poslední chvíle pracovali a po pádu SSSR většinou za chaotických okolností byli z práce vyhozeni, se nemohou domoci práva alespoň na minimální důchod, který by jim pomohl k obstojnějším životním podmínkám. A na druhou stranu to, co jsem viděl v jejich sboru mnou uvnitř hluboce otřáslo. Nejednou jsem byl pohnut k slzám, když jsem viděl jejich nadšení, zapálení a lásku pro Pána Ježíše Krista. Bůh tam byl tak mocně přítomný, že jsem opravdu „valil oči“ na to, co se dělo. Přes všechnu tu bídu byli čistí, doma měli uklizeno a všude bylo vidět, že milují Ježíše.
Kolja bydlí se svou ženou Ljubou a třemi dcerami v pronajatém domku o dvou místnostech a „kuchyňském koutku“ o rozměrech 2 x 1,5m bez vody a bez ústředního topení. Koupelnu nemají a na záchod chodí do budky 10m za domem. Běžně topí v kamnech v jedné místnosti, protože nemají na to, aby vytápěli druhými kamny i zbývající místnost. Kolja má velké srdce a viděl jsem na něm spočívat břemeno a Boží povolání pro práci s cikány. Mnoho o tom nehovořil, ale poznal jsem, že jim pomáhá jak duchovně, tak fyzicky i materiálně. Protože domek, který obývá není jeho, je mu každou chvíli majitelem domku vyhrožováno, že ho vyhodí s celou rodinou.
Potřeboval by si koupit vlastní domek, ale ten stojí 9.000,-USD (tj.cca 200.000,-Kč). Náš sbor mu přispěl 1.400,- USD na přežití zimy, ale věřte, že opravdu není v našich silách, abychom dali dohromady výše zmíněnou částku na zakoupení vlastního domku.
Proto se na vás obracím s prosbou o finanční pomoc!
Přivítáme jakoukoliv částku a na vyžádání vystavíme potvrzení na tzv. „Dar církvi“, které je možné, např.v podnikatelské sféře, použít ke snížení daňového základu. O celé akci budeme průběžně informovat na našich webových stránkách www.ksbnl.cz .

Příspěvky můžete posílat na:

č.ú. 194376259 / 0300 v.s. 200

Děkuji doslova za každou korunu a Bůh Vám všem moc žehnej.

S pozdravem Jiří Šitner
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovi WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
odeslat nové téma   Odpovědět na téma    Obsah fóra Křesťanské Společenství Brandýs nad Labem -> Ukrajina Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete hlasovat v tomto fóru


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group